Skip to main content
Łucznictwostrona-glowna

Mistrzostwa Świata Jakuba Kultysa

By 18 sierpnia, 20216 września, 2021No Comments

Znakomity występ Jakuba Kultysa, łucznika KS Hubertus, na Mistrzostwach Świata

Jakub Kultys, czołowy łucznik Klubu Sportowego Hubertus, odnosi spektakularne sukcesy już nie tylko w zawodach krajowych, ale również na arenie międzynarodowej. Jako numer jeden Kadry Narodowej kadetów w maju tego roku wziął udział w zawodach z cyklu Pucharu Europy w Słowenii. Wywalczył tam 17 miejsce, zaś w klasyfikacji zespołów mieszanych zdobył czwarte miejsce. II miejsce w Pucharze Beskidów dało Jakubowi przepustkę do reprezentowania Polski w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata, które odbyły się w dniach 9-15 sierpnia we Wrocławiu.

Na Mistrzostwach Świata Kuba osiągnął najlepszy wynik z reprezentantów Polski. Zawody były rozgrywane w systemie pucharowym i miały bardzo emocjonujący przebieg. W pierwszym pojedynku Jakub Kultys wygrał 6:4 z reprezentantem Belgii. W drugim zmierzył się z reprezentantem Hiszpanii i ponownie triumfował z wynikiem 6:4. Kolejny pojedynek, z reprezentantem Brazylii zakończył się barażem. W dogrywce obaj zawodnicy strzelili w dziesiątkę. Dopiero po dokładnym mierzeniu sędziowskim okazało się, że strzała Brazylijczyka była o półtora milimetra bliżej środka tarczy. Kuba przegrał minimalnie, jednak znalazł się w gronie 24 najlepszych łuczników na świecie. Warto wspomnieć, że w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata wzięło udział ponad 500 łuczników z 56 krajów.

Gratulując Jakubowi Kultysowi i jego trenerowi, Pawłowi Solińskiemu, znakomitych wyników sportowych, należy wspomnieć o tym, że cała sekcja łucznicza KS Hubertus rozwija się dynamicznie. Do Kadry Narodowej, oprócz Jakuba, powołany został również drugi łucznik Hubertusa – Jan Stempniewski.