Skip to main content

Łucznictwo

Przeczytaj o naszych osiągnięciach

Łucznictwo

I runda Pucharu Warszawy

Nasi zawodnicy wzięli udział w I rundzie Pucharu Warszawy w kategorii dzieci i młodzików. Wśród…
Łucznictwo

Jakub Kultys z najlepszym wynikiem wśród juniorów na zawodach łuczniczych w ramach konsultacji Kadry Narodowej

Jakub Kultys uzyskał najlepszy wynik zawodów i zdobył I miejsce w kategorii juniorów na ogólnopolskich…
Łucznictwo

Łucznicy na podium w Halowym Pucharze Żoliborza

Dnia 5 marca 2022 roku w Warszawie odbyła się finałowa runda Halowego Pucharu Żoliborza. Wszyscy…

Informacje o Trenerze

Paweł Soliński: bardzo doświadczony i utytułowany trener łucznictwa. Jego macierzystym klubem jest KS Drukarz z Warszawy, którego jest wiceprezesem. Spod jego ręki wyszło wielu znakomitych zawodników osiągających sukcesy na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Największe sukcesy w karierze trenerskiej Pawła Solińskiego to: brązowy medal jego zawodniczki - Iwony Marcinkiewicz - na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku w konkurencji drużynowej; jego zawodnicy zdobywali złoto indywidualnie i 3 medale w drużynie na Mistrzostwach Europy; podopieczni trenera Pawła ustanawiali 2 razy rekord Europy i 8 razy rekord Polski oraz zdobyli ponad 40 medali Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.
Ponadto Paweł Soliński jest wiceprezesem d/s sportowych w Zarządzie Mazowiecko-Warszawskiego Związku Łuczniczego i koordynatorem "Programu Szkolenia i Współzawodnictwa Młodzieży Uzdolnionej Sportowo. Aktywny sędzia II stopnia PZŁucz [Nr S/4/13].
W Hubertusie zaczął zarażać pasją do łucznictwa swoich podopiecznych w 2007 roku. Dzięki jego doświadczeniu nasi zawodnicy zaczęli osiągać sukcesy na zawodach ogólnopolskich.