Skip to main content

Łucznictwo

Przeczytaj o naszych osiągnięciach

Łucznictwo

Świetne wyniki młodych łuczników na Halowych Mistrzostwach Mazowsza

Zawodnicy KS Hubertus zdominowali Halowe Mistrzostwa Mazowsza Młodzików i Dzieci rozegrane w Teresinie 25 marca…
Łucznictwo

V miejsce Jakuba Kultysa na Mistrzostwach Polski Juniorów

Na rozegranych w Piasecznie w dniach 10-12.03.2023 Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców w łucznictwie,…
Łucznictwo

KS Hubertus organizatorem Mistrzostw Polski w łucznictwie

W dniach 10-12 marca 2023 w Piasecznie odbędą się XVI Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz…

Informacje o Trenerze

Paweł Soliński: bardzo doświadczony i utytułowany trener łucznictwa. Jego macierzystym klubem jest KS Drukarz z Warszawy, którego jest wiceprezesem. Spod jego ręki wyszło wielu znakomitych zawodników osiągających sukcesy na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Największe sukcesy w karierze trenerskiej Pawła Solińskiego to: brązowy medal jego zawodniczki - Iwony Marcinkiewicz - na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku w konkurencji drużynowej; jego zawodnicy zdobywali złoto indywidualnie i 3 medale w drużynie na Mistrzostwach Europy; podopieczni trenera Pawła ustanawiali 2 razy rekord Europy i 8 razy rekord Polski oraz zdobyli ponad 40 medali Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.
Ponadto Paweł Soliński jest wiceprezesem d/s sportowych w Zarządzie Mazowiecko-Warszawskiego Związku Łuczniczego i koordynatorem "Programu Szkolenia i Współzawodnictwa Młodzieży Uzdolnionej Sportowo. Aktywny sędzia II stopnia PZŁucz [Nr S/4/13].
W Hubertusie zaczął zarażać pasją do łucznictwa swoich podopiecznych w 2007 roku. Dzięki jego doświadczeniu nasi zawodnicy zaczęli osiągać sukcesy na zawodach ogólnopolskich.