Łucznictwo

Przeczytaj o naszych osiągnięciach

Łucznictwo

I miejsce Jakuba Kultysa w Supraślu

W dniach 28-29.08.2021 w Supraślu odbył się III Memoriał Zdzisława Kozłowskiego. Nasz łucznik Jakub Kultys…
Łucznictwo

Mistrzostwa Świata Jakuba Kultysa

Znakomity występ Jakuba Kultysa, łucznika KS Hubertus, na Mistrzostwach Świata Jakub Kultys, czołowy łucznik Klubu…
Łucznictwo

Piotr Hajewski halowym mistrzem, Krzysztof Oleksiak wicemistrzem Warszawy

W rozegranych 16 marca w Warszawie zawodach łuczniczych będących Halowymi Mistrzostwami Warszawy w kategorii dzieci…

Informacje o Trenerze

Paweł Soliński: bardzo doświadczony i utytułowany trener łucznictwa. Jego macierzystym klubem jest KS Drukarz z Warszawy, którego jest wiceprezesem. Spod jego ręki wyszło wielu znakomitych zawodników osiągających sukcesy na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Największe sukcesy w karierze trenerskiej Pawła Solińskiego to: brązowy medal jego zawodniczki - Iwony Marcinkiewicz - na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku w konkurencji drużynowej; jego zawodnicy zdobywali złoto indywidualnie i 3 medale w drużynie na Mistrzostwach Europy; podopieczni trenera Pawła ustanawiali 2 razy rekord Europy i 8 razy rekord Polski oraz zdobyli ponad 40 medali Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.
Ponadto Paweł Soliński jest wiceprezesem d/s sportowych w Zarządzie Mazowiecko-Warszawskiego Związku Łuczniczego i koordynatorem "Programu Szkolenia i Współzawodnictwa Młodzieży Uzdolnionej Sportowo. Aktywny sędzia II stopnia PZŁucz [Nr S/4/13].
W Hubertusie zaczął zarażać pasją do łucznictwa swoich podopiecznych w 2007 roku. Dzięki jego doświadczeniu nasi zawodnicy zaczęli osiągać sukcesy na zawodach ogólnopolskich.