Skip to main content
Badminton

5 medali Mistrzostw Polski w Badmintonie dla zawodników KS Hubertus Zalesie Górne

By 9 października, 201925 lutego, 2021No Comments

W czerwcu odbyły się turnieje badmintonowe będące równocześnie Mistrzostwami Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. W turniejach tych 5 medali zdobyli zawodnicy Klubu Sportowego Hubertus z Zalesia Górnego.

Najmłodszą medalistką Hubertusa jest Magdalena Łuczak, która zdobyła srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików w grze podwójnej. Partnerką deblową Magdy była Izabella Kamola z klubu UKS Badminton Stare Babice. W drodze do finału zawodniczki te nie przegrały ani jednego seta. Niewiele brakowało naszej parze deblowej do złotego medalu, gdyż dziewczyny prowadziły już w trzecim, rozstrzygającym o mistrzostwie secie różnicą 16:10. Nieco starsze i dysponujące większym doświadczeniem przeciwniczki w ostatnich lotkach przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Gratulujemy Magdzie i jej trenerce Katarzynie Garbackiej srebrnego medalu!

W konkurencji juniorów świetnie wypadł Michał Matysiak. Zdobył dwa srebrne medale. W grze pojedynczej w finale przegrał z Patrykiem Kordkiem z klubu Aktywna Piątka Przemyśl. W deblu, grając właśnie z Patrykiem w jednej parze zdobył swój drugi srebrny medal.

W konkurencji młodzieżowców dwa medale zdobył najstarszy badmintonista Klubu Hubertus, Adam Szolc. Adam wywalczył srebrny medal grając w parze z Michałem Sobolewskim (SKB Suwałki). Z kolei w parze z Kornelią Marczak (UKS Plesbad Pszczyna) Adam zdobył brązowy medal w mikście.

Wielkie gratulacje dla wszystkich naszych medalistów i ich trenerki Katarzyny Garbackiej!