Mistrzowie Polski 2016 z Hubertusa

W rozegranych w Ornecie w dniach 10-12 czerwca Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w badmintonie zawodnik klubu sportowego Hubertus z Zalesia Górnego Adam Szolc zdobył podwójne mistrzostwo Polski. Stanął na najwyższym podium zarówno w grze singlowej jak i deblowej.

To już drugi taki sukces w karierze sportowej Adama Szolca, gdyż dwa lata temu zdobył on również dwa złote medale Mistrzostw Polski w kategorii młodzików. W zeszłym roku już jako junior młodszy Adam zdobył złoto w grze podwójnej.

Sukces zawodnika KS Hubertus był imponujący, gdyż w drodze po złoty medal stracił w całym turnieju tylko jednego seta i to w pierwszym meczu eliminacyjnym. Potem wszystkie mecze wygrał bez straty seta.

Również w grze deblowej grając w parze z Konradem Płochem ze Startu Widełka Adam zdobył złoty medal nie oddając w całym turnieju ani jednego seta.

Wielkie gratulacje!

Ogromny sukces odniosła też zawodniczka KS Hubertus Dorota Matysiak zdobywając srebrny medal w grze podwójnej, w której wystąpiła z zawodniczką UKS Millenium Warszawa Aleksandrą Goszczyńską. Wartość tego sukcesu podnosi fakt, że niedługo przed Mistrzostwami obie zawodniczki doznały urazów stawów skokowych, a w przypadku Doroty uraz był tak poważny, że jej start w zawodach stał pod znakiem zapytania. Dojście do finału było więc nie lada wyczynem.

Pozostali zawodnicy KS Hubertus biorący udział w badmintonowych Mistrzostwach Polski U-17 byli niedaleko sukcesu. Szczególnie debel w składzie Michał Matysiak i Franciszek Ebert imponowali umiejętnościami. Ich forma nie była jednak na tyle stabilna żeby przejść przez ćwierćfinał, gdzie przegrali w trzech setach.

Ostatecznie w klasyfikacji klubów KS Hubertus znalazł się na trzecim miejscu za Orlikiem Suchedniów i Unią Bieruń.

W klasyfikacji województw nasi zawodnicy przyczynili się walnie do absolutnej dominacji Mazowsza przed Śląskiem i Podkarpaciem.

Adam Szolc został wybrany bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski.

Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników i ich znakomitej trenerki Katarzyny Garbackiej!

Wróć