Halowy turniej piłkarzy rocznika 2006

W ostatnią niedzielę lutego KS Hubertus wziął udział w halowym turnieju piłki nożnej dla rocznika 2006, organizowanym przez Jedność Żabieniec.

Turniej nasi zawodnicy rozpoczęli od pewnego zwycięstwa z zespołem Laury Chylice, a strzelcami bramek byli Jagoda Ostrowska, Staś Wąsik oraz Antek Pangowski.
Niestety kolejne mecze w grupie nie były już tak udane dla naszych zawodników, którzy musieli uznać wyższość kolegów z UKS Iwiczna i Jedności Żabieniec. Ostatnie spotkanie w fazie grupowej Hubertus rozegrał, jak się później okazało ze zwycięzcą całego turnieju: UKS Lesznowola. Mimo, że w tym spotkaniu to Hubertusiaki zdobyły pierwszego gola, autorstwa Jasia Pełeszoka to zawodnicy z Lesznowoli pewnie wygrali różnicą aż 5 goli.

System turnieju pozwolił naszym zawodnikom zagrać w ćwierćfinale, gdzie czekała na nich najlepsza drużyna z grupy "B" czyli Perła Złotokłos. Mimo, że zdecydowanym faworytem tego spotkania była drużyna Perły to Hubertus postawił bardzo twarde warunki, przeważając przez większość spotkania. Po 12 minutach walki mecz zakończył się remisem, a gola dla Hubertusiaków zdobył Staś Wąsik. Zgodnie z regulaminem o tym kto trafi do półfinału decydowały rzuty karne.
Grę nerwów wygrali nasi zawodnicy, a decydujące gole zdobyli: Jagoda Ostrowska i Jaś Pełeszok!
Niespodzianka stała się faktem: Hubertus w półfinale!

W meczu o finał na naszych zawodników czekał ich rywal grupowy- UKS Iwiczna.
Żądni rewanżu i podbudowani wygraną z poprzedniego meczu po raz kolejny nasi piłkarze pokazali, że stać ich na bardzo dobrą grę. Po zaciętym meczu na zegarze widniał wynik 0:0 co oznaczało kolejne rzuty karne. Tym razem trener Michał wyznaczył innych zawodników do strzelania "jedenastek". Pewnie swoje szanse wykorzystali Staś Wąsik i Kacper Soboń. Niestety w ostatniej serii pomylił się najmłodszy w naszym zespole i prawdopodobnie w całym turnieju Krzyś Soboń (rocznik 2008) i to Iwiczna awansowała do wielkiego finału. Dla Krzysia należy się jednak ogromna pochwała, za to, że sam chciał wziąć odpowiedzialność na swoje barki.

W meczu o 3. miejsce los skojarzył Hubertus z... Jednością Żabieniec. Czyli zespołem z rywalizacji w fazie grupowej.
Po dobrym rozegraniu rzutu wolnego po podaniu Oskara Majaka i strzale Jasia Pełeszoka, Hubertus wyszedł na prowadzenie, jednak w samej końcówce spotkania zawodnicy z Żabieńca doprowadzili do wyrównania i mecz ponownie zakończył się remisem. To oznaczało, że trzeci raz z rzędu na piłkarzy i kibiców czekały rzuty karne! Tym razem do rozstrzygnięcia było potrzebnych aż 5 serii. Mimo, że bezbłędnie swoje szanse wykorzystali Jaś Pełeszok i Jagoda Ostrowska to ostatecznie zawodnicy Jedności okazali się lepsi i zgarnęli brązowe medale.

W całym turnieju zagrało 10 zespołów, a KS Hubertus Zalesie Górne ostatecznie zajął bardzo dobre IV miejsce.
Wszyscy zawodnicy dostali pamiątkowe medale, a Jagoda Ostrowska jako jedyna dziewczynka grająca w tych rozgrywkach otrzymała również dyplom.

Po turnieju trener Michał Wielogórski chwalił swoich zawodników przede wszystkim za kapitalną postawę w meczach finałowych cały czas podkreślając jak dużo zależy od pozytywnego nastawienia, koncentracji i przede wszystkim od samodzielnego podejmowania decyzji na boisku. To była kolejna doskonała lekcja dla naszych dzielnych piłkarzy!

W turnieju zagrali:
1. TOMASZ PISAREK (BR) (rocznik 2006)
2. OSKAR MAJAK (2006)
3. ANTEK PANGOWSKI (2006)- 1 gol
4. JAŚ PEŁESZOK (2007)- 2 gole
5. STAŚ WĄSIK (2007)- 2 gole
6. JAGODA OSTROWSKA (2006)- 1 gol
7. ALEKSANDER ANTOS (2007)
8. KACPER SOBOŃ (2006)
9. KRZYŚ SOBOŃ (2008)
10. STAŚ MORAWSKI (2006)

BRAWO DRUŻYNA!!!

Wróć