Adam Szolc reprezentuje Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów w Indonezji

Polska drużyna z Adamem Szolcem po pierwszym i zwycięskim meczu MŚ z Norwegią./ Zdjęcie PZB

 

 

Czołowy badmintonista Klubu Sportowego Hubertus, Adam Szolc dostał powołanie do reprezentacji Polski biorącej udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w badmintonie rozgrywanych w Indonezji w mieście Yogyakarta w dniach 9-22 października 2017. Adam zagra w turnieju indywidualnym zarówno w grze pojedynczej, jak i w grze podwójnej. Jego partnerem deblowym będzie Konrad Płoch, zawodnik klubu UKS Start Widełka. Para deblowa Adam Szolc, Konrad Płoch dwa lata temu wywalczyła złoty medal Mistrzostw Polski.

Pierwszą część Mistrzostw Świata stanowić będzie turniej drużynowy, w którym reprezentacja Polski zagra w jednej grupie z reprezentacjami Egiptu i Norwegii. Przy dobrej grze Polaków mamy szansę na wyjście z grupy i dalszą grę w turnieju drużynowym.

Trzymamy kciuki i życzymy Adamowi Szolcowi i całej reprezentacji Polski sukcesów na Mistrzostwach Świata. Miejmy nadzieję, że wkrótce wśród zawodniczek i zawodników trenujących badmintona w Klubie Sportowym Hubertus objawią się kolejne talenty na miarę naszego mistrza Adama Szolca.

Wróć