Rok 2017

Badminton

Michał Matysiak został Mistrzem Polski Juniorów w grze singlowej. Adam Szolc w tych samych Mistrzostwach zdobył dwa brązowe medale- w singlu i deblu. Dorota Matysiak była ćwierćfinalistką tych Mistrzostw zarówno w singlu jak i w deblu. W Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w badmintonie nasz team wywalczył brązowy medal. Nasi młodzicy w Drużynowych Mistrzostwach zajęli czwarte miejsce. Oprócz Mistrzostw Polski nasi badmintoniści zdobyli wiele złotych medali w turniejach krajowych, zaś Adam Szolc reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata rozegranych w 2017 roku w Indonezji.

Łucznictwo

Największym sukcesem sportowym naszej sekcji łuczniczej było zdobycie złotego medalu Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików w łucznictwie w klasyfikacji zespołowej przez naszego zawodnika Jakuba Kultysa. Jakub wystąpił w czteroosobowym teamie Mazowsze 1 i osiągnął wynik, który wpłynął znacząco na uzyskanie przez jego drużynę Mistrzostwa Polski.

Piłka nożna

Szkolenie odbywa się w sposób ciągły. Trenerzy Dariusz Zabiżewski, Michał Wielogórski  i Piotr Senator prowadzą grupy wiekowe 2007 - 2010 i młodsi. Liczba grup treningowych wzrosła do pięciu. Nasz najstarszy rocznik bierze udział w mazowieckich rozgrywkach ligowych. W roku 2018 nasi najlepsi zawodnicy z najstarszego rocznika w większości przejdą do Jedności Żabieniec, Klubu który dysponuje pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej. W ten sposób Hubertus włącza się w proponowany od lat przez organizatorów życia sportowego w Gminie Piaseczno piramidowy system szkolenia piłkarskiego.

Gimnastyka artystyczna

Sekcja gimnastyki artystycznej cieszy się wielkim zainteresowaniem, wobec czego zwiększyliśmy ilość grup treningowych z jednej do dwóch. Spory udział w popularności sekcji ma kompetencja prowadzącej zajęcia trenerki Doroty Walendzik, jak również bardzo udana prezentacja na Jarmarku Hubertowskim w czerwcu 2017.

Monobajka

Wykorzystując tor monocyklowy, który został wybudowany na terenie boiska zarządzanego przez Klub, grupa monocyklistów spotyka się doskonaląc swoje umiejętności. Sekcja działa jedynie w sezonie późna wiosna - wczesna jesień i możliwość prowadzenia treningów w dużej mierze zależy od warunków atmosferycznych, więc zajęcia nie mają charakteru stricte cyklicznego.

Rok 2016

Badminton

W roku 2016 Adam Szolc zdobył złote medale w singlu i w deblu w Indywidualnych Mistrzostwach Polski juniorów młodszych, Dorota Matysiak zdobyła srebrny medal w deblu na tychże Mistrzostwach. Karol Kwiatkowski i Mateusz Rawiak zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski młodzików młodszych w deblu. Drużyna Hubertusa wywalczyła Mistrzostwo Polski w drużynowych Mistrzostwach Juniorów.

Łucznictwo

Systematycznie zwiększa się ilość osób trenujących łucznictwo w naszym Klubie. Największe sukcesy w roku 2016 odnosili Grzegorz Jurczak i Jakub Kultys.

Piłka nożna

Szkolenie odbywa się w sposób ciągły. Trenerzy Dariusz Zabiżewski i Michał Wielogórski prowadzą grupy wiekowe 2006 - 2008, a nawet młodsi. Liczba grup treningowych wzrosła do czterech. Nasz najstarszy rocznik wygrała rozgrywki ligowe i awansował do wyższej klasy. W roku 2017 nasi najlepsi zawodnicy w większości przejdą do Jedności Żabieniec, Klubu który dysponuje pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej. W ten sposób Hubertus włącza się w proponowany od lat przez organizatorów życia sportowego w Gminie Piaseczno piramidowy system szkolenia piłkarskiego.

Gimnastyka artystyczna

Sekcja gimnastyki artystycznej cieszy się wielkim zainteresowaniem, wobec czego zwiększyliśmy ilość grup treningowych z jednej do dwóch. Spory udział w popularności sekcji ma kompetencja prowadzącej zajęcia trenerki Doroty Walendzik, jak również bardzo udana prezentacja na Jarmarku Hubertowskim w czerwcu 2016.

Monobajka

Wykorzystując tor monocyklowy, który został wybudowany na terenie boiska zarządzanego przez Klub, grupa monocyklistów spotyka się doskonaląc swoje umiejętności. Sekcja działa jedynie w sezonie późna wiosna - wczesna jesień i możliwość prowadzenia treningów w dużej mierze zależy od warunków atmosferycznych, więc zajęcia nie mają charakteru stricte cyklicznego. Sekcja działa na zasadach amatorskich i nie generuje żadnych kosztów dla Klubu.

Rok 2015

Badminton 

W roku 2015 Adam Szolc zdobył złoty medal w Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w deblu, Dorota Matysiak zdobyła brąz w deblu na tychże Mistrzostwach. Michał Matysiak zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików zarówno w singlu jak i w deblu. Drużyna Hubertusa zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych. 

Łucznictwo

Nasz najlepszy łucznik Grzegorz Jurczak jest w Kadrze Narodowej Juniorów, a na Mistrzostwach Polski zajął siódme miejsce. W ogólnopolskich zawodach łuczniczych sukcesy święcą: Agata Rościszewska, Jakub Kultys i Marta Herbenstreit. W marcu odbyły się organizowane przez KS Hubertus we współpracy z Gminą Piaseczną zawody halowe o puchar Burmistrza Piaseczna. W zawodach wzięła udział czołówka zawodników z Mazowsza.

 Piłka nożna

Szkolenie odbywa się w sposób ciągły. Trenerzy Dariusz Zabiżewski i Michał Wielogórski prowadzą grupy wiekowe 2005 - 2007, a nawet młodsi. Liczba grup treningowych wzrosła do czterech. Nasz najstarszy rocznik grał w lidze mazowieckiej zajmując w swojej grupie wysoką, trzecią pozycję. W roku 2015 nasi najlepsi zawodnicy w większości przejdą do Jedności Żabieniec, Klubu który dysponuje pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej. W ten sposób Hubertus włącza się w proponowany od lat przez organizatorów życia sportowego w Gminie Piaseczno piramidowy system szkolenia piłkarskiego. 

Gimnastyka artystyczna

Zajęcia zostały wznowione po przerwie wynikającej z urlopu zdrowotnego trenerki sekcji gimnastyki artystycznej Doroty Walendzik. Zainteresowanie zajęciami jest tak duże, że aktualnie młode zawodniczki trenują już w dwóch grupach 

Monobajka

W sezonie od wiosny do jesieni zawodnicy sekcji monocyklowej trenowali na torze monocyklowym skonstruowanym specjalnie na potrzeby sekcji i rozgrywanych w lecie ogólnopolskich zawodów o nazwie Monomania. Jak co roku zawody przyciągnęły czołówkę polskich monocyklistów. W ciągu trzech dni można było podziwiać niewiarygodne umiejętności najlepszych zawodników. Część konkurencji rozegrana została na terenie Ośrodka Wisła, co jeszcze poszerzyło spektrum odbiorców tego niezwykłego wydarzenia sportowego.

Rok 2014

Badminton

Największe sukcesy sportowe Klub Sportowy Hubertus odnosi w badmintonie. Rok 2014 przyniósł podwójne Indywidualne Mistrzostwo Polski Młodzików dla Adama Szolca (w grze pojedynczej i podwójnej), Wicemistrzostwo Polski Młodzików Doroty Matysiak (w grze podwójnej), brązowe medale drużynowych Mistrzostw Polski w konkurencji Młodzików (Michał Matysiak, Aleksander Wyżykowski, Mikołaj Jóźwiak i Dominik Telakowiec) i w konkurencji Juniorów Młodszych (Adam Szolc, Michał Matysiak, Franciszek Ebert i Aleksander Wyżykowski). Adam Szolc i Dorota Matysiak powołani zostali do Kadry Narodowej. Adam Szolc grał w Mistrzostwach Europy. Zawodnicy Hubertusa grali w licznych turniejach krajowych i w międzynarodowej obsadzie i zawsze zajmują medalowe miejsca. Nasi zawodnicy okazali się również najlepsi w festiwalu badmintona rozgrywanym w Federicii w Danii i w Pressbaum w Austrii.

Łucznictwo

Stabilizuje się liczba osób biorących udział w szkoleniu łuczniczym organizowanym przez nasz Klub. W roku 2014 na naszego najlepszego zawodnika wyrósł Grzegorz Jurczak, który w kategorii juniorów zajmuje miejsca tuż koło podium w zawodach o ogólnopolskiej obsadzie. Dalsze postępy czyni również szczególnie Jakub Kultys, który w kategorii dzieci wygrywa turnieje organizowane przez Mazowiecki Związek Łuczniczy. 

Piłka nożna

Szkolenie odbywa się w sposób ciągły. Trenerzy Dariusz Zabiżewski i Michał Wielogórski prowadzą grupy wiekowe 2004 - 2007, a nawet młodsi. Nasz najstarszy rocznik grał w lidze mazowieckiej zajmując w swojej grupie wysoką, trzecią pozycję. W roku 2015 nasi najlepsi zawodnicy w większości przejdą do Jedności Żabieniec, Klubu który dysponuje pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej. W ten sposób Hubertus włącza się w proponowany od lat przez organizatorów życia sportowego w Gminie Piaseczno piramidowy system szkolenia piłkarskiego. W tym roku kolejna nasza grupa piłkarska wystartuje w lidze mazowieckiej.

Szachy

Przed wakacjami podjęliśmy decyzję aby zajęcia szachowe prowadzone w Zalesiu Górnym w całości przeszły pod skrzydła filii Centrum Kultury w Piasecznie. Najlepsi wychowankowie naszej szkółki szachowej dołączają do wyspecjalizowanego w tej dyscyplinie Klubu Szachylice. Nie jest wykluczone, że w przyszłości, w momencie gdy pojawi się zapotrzebowanie na udział zawodników z Zalesia Górnego w turniejach wymagających przynależności klubowej, wznowimy naszą zawodniczą sekcję szachową. W stanie obecnym do szkolenia szachowego dzieci wystarczą struktury naszego Centrum Kultury.

Gimnastyka artystyczna

Zawodniczki sekcji gimnastyki artystycznej tradycyjnie zademonstrowały przygotowany przez siebie pod czujnym okiem trenerki Doroty Walendzik program artystyczny na dorocznym Jarmarku Hubertowskim, który odbył się w czerwcu w Zalesiu Górnym. Sekcja od września zawiesiła swoją działalność ze względu na urlop zdrowotny trenerki. Zajęcia mają być wznowione na początku następnego roku szkolnego.

Monobajka

Od początku kwietnia do końca października odbywały się zajęcia akrobatyki na monocyklach w najoryginalniejszej z Hubertusowych sekcji - Monobajce. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży z Zalesia i okolic.

Dzięki projektowi Monomania dofinansowanemu również przez Urząd Gminy Piaseczno, w lipcu odbyły się ogólnopolskie zawody monocyklowe, które przyciągnęły całą polską czołówkę zawodników tej dyscypliny sportu. Zawody odbyły się w dużej mierze na specjalnie wybudowanym w 2013 roku torze przeszkód. W tym roku dokonane zostały modyfikacje toru, które umożliwiają korzystanie z niego również osobom trenującym na deskorolkach. Na początku roku szkolnego na zaproszenie sekcji Monobajka przyjechali do Zalesia Górnego dwaj najlepsi aktualnie monocykliści polscy i przeprowadzili cieszące się wielkim zainteresowaniem pokazy akrobatyki zarówno w Szkole Podstawowej jak i w Gimnazjum.

Rok 2013

Badminton

Na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (Orneta 11 maja 2013)zawodnicy KS Hubertus nie mieli sobie równych. Podwójne złoto zdobył Adam Szolc, w grze pojedynczej i podwójnej Dorota Matysiak zdobyła złoto w grze pojedynczej i srebro w grze podwójnej Michał Matysiak wraz z Frankiem Ebertem brązowy medal w grze podwójnej Mikołaj Jóźwiak wraz z Aleksandrem Wyżykowskim brązowy medal w grze podwójnej Dominik Telakowiec wraz z Natalią Strzelczyk brązowy medal w grze mieszanej. W klasyfikacji drużynowej zawodnicy Hubertusa tryumfowali zdobywając 15,5 pkt, wyprzedzając UKSB Milenium (Warszawa) aż o 6 punktów, a 3 druzynę w klasyfikacji druzynowej KS masovia Płock o 8 punktów. Punkty dla Klubu zdobyły również dziewczynki w grze podwójnej Kasia Gęsicka wraz z Adą Sobiecką, chłopcy w grze podwójnej Dominik Telakowiec wraz z Mateuszem Ziemłą oraz w grze mieszanej Mateusz Ziemła wraz z Kasią Gesicką, co również w znacznej mierze przyczyniło się do zwycięstwa w klasyfikacji drużynowej. Skład drużyny - Dziewczęta: Kasia Gęsicka, Dorota Matysiak, Ada Sobiecka, Natalia Strzelczyk. Chłopcy: Franek Ebert, Mikołaj Jóźwiak, Michał Matysiak, Adam Szolc, Dominik Telakowiec, Aleksander Wyżykowski, Mateusz Ziemła. Należy nadmienić, że prowadząca drużynę trenerka, Katarzyna Garbacka jest wciąż aktywną zawodniczką i zdobyła brązowy medal w grze podwójnej w ostatnich Mistrzostwach Polski. Największy sukces odnotował Michał Matysiak, zdobywając srebrny medal w grze pojedynczej i brązowy w grze podwójnej w Mistrzostwach Polski młodzików młodszych. W Mistrzostwach Polski młodzików starszych Adam Szolc i Dorota Matysiak doszli do ćwierćfinałów, czyli zajęli miejsca 5-8. W międzynarodowym turnieju Puchar Gór Świętokrzyskich zawodnicy KS Hubertus wywalczyli złoty, srebrny i brązowy medal. W rozgrywanym w Płocku turnieju Grand Prix Mazowsza Nela Gęsicka zdobyła brązowy medal. Październikowy turniej Warsaw Open w badmintonie był całkowicie zdominowany przez zawodników KS Hubertus: Pierwsze miejsce dla Adama Szolca w grze pojedynczej, pierwsze miejsce dla Adama Szolca i Roberta Cybulskiego w grze podwójnej , trzecie miejsce dla Franka Eberta w grze pojedynczej, trzecie miejsce dla Dominika Telakowca i Mikołaja Jóźwiaka w grze podwójnej, drugie miejsce dla Dominika Telakowca i Natalii Strzelczyk w grze mieszanej, trzecie miejsce dla Natalii Strzelczyk w grze pojedynczej, trzecie miejsce dla Kasi Gęsickiej i Kuby Zdrojewskiego w grze mieszanej. Drugie miejsce dla Kacpra Fryszczyna w grze pojedynczej w juniorach młodszych. Krajowy Turniej Juniorów Młodszych w Sochocinie listopad 2013: Srebro w grze podwójnej i brąz w grze pojedynczej dla Kacpra Fryszczyna. Srebro w grze mieszanej, brąz w grze podwójnej i brąz w grze pojedynczej dla Adama Szolca. Brąz dla Michała Matysiaka oraz złoto w grze podwójnej i brąz w grze pojedynczej dla Doroty Matysiak. Znakomitym zwieńczeniem tegorocznych sukcesów był srebrny medal naszych badmintonistów w Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzików. Drużyna Hubertusa zagrała w składzie: Adam Szolc, Michał Matysiak, Aleksander Wyżykowski, Franciszek Ebert. Naszej drużynie zabrakło jednego zwycięstwa w meczu przegranym na przewagi do zdobycia złotego medalu.

Łucznictwo

Dużym osiągnięciem jest zwiększona liczba zawodników. Kilkuletnia praca owocuje zwiększonym zainteresowaniem młodzieży tą dyscypliną sportu. W Halowych Mistrzostwach Województwa największy sukces odnotował Jakub Kultys, który wywalczył IV miejsce w kategorii dzieci, a był najmłodszym uczestnikiem turnieju. Miejsca pozostałych, startujących w Mistrzostwach zawodników: w kategorii juniorów Jakub Gabarkiewicz - miejsce VII, Agata Rościszewska - miejsce IX, w kategorii juniorów młodszych Jakub Kowalski – miejsce VIII. W Wojewódzkich Zawodach Halowych 30.11-01.12.2013 zawodnicy Hubertusa: Adam Smus, Józef Karzel, Jakub Makowski i Jakub Kultys znaleźli się w pierwszej dziesiątce w kategorii dzieci, zaś Basia Brola zajęła II miejsce w tej kategorii. Coraz częstszy udział naszych zawodników w turniejach wojewódzkich i krajowych powinien w niedalekiej przyszłości zaowocować jeszcze większymi sukcesami sportowymi.

Piłka nożna

Klub realizuje wytyczne Gminy prowadząc szkolenie w najmłodszych grupach wiekowych. Zajęcia cieszą się bardzo dużą popularnością i prowadzone są w trzech grupach wiekowych. W sezonie zimowym Klub zmuszony jest do wynajmowania hali sportowej poza Zalesiem, gdyż nie ma już wolnych terminów do przeprowadzania treningów w hali przy Szkole Podstawowej w Zalesiu Górnym. Oprócz regularnie odbywających się treningów został zorganizowany zimowy wyjazd sportowy dla dwóch starszych grup wiekowych. Zawodnicy trenowali w bardzo dobrych warunkach w Dębicy, rozegrali kilka spotkań kontrolnych z miejscowymi drużynami. W sezonie jesiennym rocznik 2004 wystartował w lidze mazowieckiej. Mimo braku odpowiadającego przepisom boiska, dzięki współpracy z Gminą Prażmów nasi zawodnicy mogli zostać zgłoszeni do rozgrywek U-10, zaś runda jesienna zakończyła się ich dużym sukcesem, ponieważ są w swojej grupie na trzecim miejscu w tabeli rozgrywek.

Szachy

Systematycznie podnosi się poziom trenujących zawodników i zawodniczek. Zaznaczyć należy dobrą współpracę z filią Centrum Kultury w Piasecznie. Zajęcia prowadzone są dwutorowo: początkujących graczy szkoli Centrum Kultury, a kolejnym stopniem jest udział w zajęciach klubowych, gdyż Klub posiadając licencję umożliwia zawodnikom starty w turniejach.

Gimnastyka artystyczna

Zajęcia prowadzone przez Dorotę Walendzik cieszą się dużym zainteresowaniem. Dzięki systematycznej pracy dziewczynki trenujące w sekcji mogły zaprezentować program artystyczny na dorocznym Jarmarku Hubertowskim w Zalesiu Górnym. Na jesieni ilość zawodniczek chodzących na zajęcia jeszcze się zwiększyła.

Monobajka

Sekcja jazdy akrobatycznej na monocyklu wznowiła swoje działanie. Dzięki realizacji osobnego projektu, w którym Gmina Piaseczno wsparła organizację zawodów monocyklowych "Monomania", na terenie Klubu powstał profesjonalny tor przeszkód do ćwiczeń na monocyklach. Umożliwiło to przeprowadzenie ogólnopolskich zawodów na początku lipca. W zawodach tych w najmłodszej kategorii wiekowej najlepsi byli zawodnicy Hubertusa. Zawody zintegrowały środowisko, umożliwiły wznowienie regularnych treningów monocyklowych i wzbudziły duże zainteresowanie mieszkańców Zalesia, jak również środowisk z różnych miejsc Polski gdzie jazda akrobatyczna na monocyku jest uprawiana.

Należy odnotować przyjazd we wrześniu na zaproszenie naszego Klubu dwóch aktualnie najlepszych zawodników w tej dyscyplinie trenujących na co dzień w Koszalinie. Zawodnicy Ci zaprezentowali młodym Zalesianom swoje umiejętności i przeprowadzili warsztaty i szkolenie.

Warto wspomnieć, że zarówno warsztaty zostały przeprowadzone społecznie, jak też trener grupy monocyklowej, Paweł Szczyciński, całą swoją pracę przy budowie toru, organizacji zawodów i przeprowadzenia w okresie jesiennym regularnych treningów, wykonał społecznie.

Rok 2012

Łucznictwo

Poniżsi zawodnicy sekcji łuczniczej osiągnęli znaczące wyniki sportowe:

• Gabarkiewicz Jakub - Halowe Mistrzostwa Mazowsza – 8-me miejsce; Puchar Polski juniorów młodszych -I runda 18-te miejsce; II runda 24-te miejsce; III runda 16-te miejsce; eliminacje do OOM 14-te miejsce, Mistrzostwa Warszawy i województwa – 8-me miejsce

• Kowalski Jakub - Halowe Mistrzostwa Mazowsza – 6-te miejsce; Puchar Polski juniorów młodszych I runda –20-te miejsce; II runda 22-gie miejsce; III runda –16-te miejsce; eliminacje do Olimpiady Młodzieży –10-te miejsce, Mistrzostwa Warszawy i województwa – 14-te miejsce

• Rościszewska Agata - Halowe Mistrzostwa Mazowsza –7-me miejsce; I runda Pucharu Polski –18-te miejsce; II runda –20-te miejsce; III runda – 16-te miejsce; eliminacje do OOM – 6-te miejsce, Mistrzostwa Warszawy i województwa – 12-te miejsce

Zwiększyła się liczba zawodników trenujących w sekcji, sukcesy zaczynają osiągać najmłodsi zawodnicy, między innymi Jakub Kultys zdobył VI miejsce na Mistrzostwach Żoliborza będąc najmłodszym uczestnikiem zawodów.

Badminton

Sukcesy zawodników sekcji badmintona:

• 10-11.02. 2012 Krajowy Turniej Młodzików w Suchedniowie: Adam Szolc w grze pojedynczej zajął 3 miejsce, a w grze mieszanej w parze z Aleksandrą Goszczyńską miejsce 1

• Mazovia Junior Cup: Adam Szolc I miejsce w grze pojedynczej i II miejsce w grze mieszanej.

• Kwiecień 2012 – Turniej w Warszawie- 1 Miejsce Michała Matysiaka w grze pojedynczej, 1 miejsce Doroty Matysiak, 1 miejsce rodzeństwa Matysiaków w grze mieszanej, oraz 3 miejsce pary mieszanej Mikołaj Jóźwiak/ Maja Sierpińska.

• Z eliminacji do Indywidulanych Mistrzostw Polski Młodzików awansowali Dorota Matysiak oraz Michał Matysiak oraz Adam Szolc z listy klasyfikacyjnej

• W sobotę 12.05 w Warszawie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Drużynowo bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z KS Hubertus Zalesie Górne wyprzedzając drużyny UKSB Milenium Warszawa i Masovia Płock. Drużynowo zdobyliśmy 14,5 punkta.

Zawodnicy Hubertusa zdobyli 7 medali, o 4 więcej niż w roku ubiegłym.

Medale dla naszej drużyny zdobywali:

Dwa ZŁOTE Adam Szolc w grze pojedynczej i mieszanej,

Dwa SREBRNE Dorota Matysiak w grze pojedynczej i mieszanej w parze ze swoim bratem Michałem,

Jeden BRĄZOWY w grze pojedynczej dla Michała Matysiaka

Brązowy medal gra mieszana Dominik Telakowiec z Adą Sobiecką

Brązowy medal w grze podwójnej dla Natalia Strzelczyk i Kasi Gęsickiej

Skład drużyny:

Adam Szolc, Michał Matysiak, Aleksander Wyżykowski, Mikołaj Jóźwiak, Dominik Telakowiec, Dorota Matysiak, Ada Sobiecka, Maja Sierpińska, Natalia Strzelczyk, Kasia Gęsicka

18-20.05 w Słupsku rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w Badmintonie

Adam SZOLC został brązowym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików w badmintonie!! To największy jak do tej pory sukces Adama w jego karierze.

SEZON 2012-2013

Przygotowania do sezonu tradycyjnie zaowocowały w zgrupowania letnie, 7 zawodników Hubertusa: Adam Szolc, Dorota Matysiak, Mikołaj Józwiak, Aleksander Wyżykowski, Kacper Fryszczyn, Natalia Strzelczyk, Michał Matysiak brało udział w obozie Kadry Wojewódzkiej w Sochocinie.

W drugiej połowie sierpnia odbył się obóz międzyklubowy w Suchedniowie, gdzie trenowali zawodnicy Hubertusa oraz zawodnicy z zaprzyjaźnionych klubów Masovia Płock, AZS UW Warszawa oraz Akro- Bad Warszawa. W obozie wzięło udział 13 zawodników Hubertusa.

Grupa Naborowa- początkująca rozpoczęła treningi 3 razy w tygodniu, o jeden więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym. Zorganizowany został nabór uzupełniający do istniejącej grupy. Obecnie w grupie naborowej – poczatkującej trenuje 16 osób, w grupie zaawansowanej również 16 osób. Coraz większe zainteresowanie Klub Hubertus odnotowuje również wśród graczy amatorskich, na każde zajęcia przychodzi po kilkanaście osób. Sekcja ciągle się rozwija.

Sezon 2012-2013 przyniósł zmiany przepisów i regulaminów.  Najważniejsze zmiany dotyczą kategorii wiekowych, powstały nowe kategorie, cały regulamin próbuje równać do całej Europy, gdzie kategorie wiekowe zmieniają się, co dwa lata. W takim układzie rocznik, 1999 czyli Adam Szolc, Matysiak Dorota, Maja Sierpińska, Franek Ebert jeszcze przez dwa lata będą grać w kategorii młodzik, rocznik 1998 z juniora młodszego został cofnięty do kategorii młodzik, a cala reszta rocznika 2000 i młodsi są w kategorii wiekowej Młodzik Młodszy.  Wiąże się to z coraz liczniejszymi startami.  Okres jest przejściowy, może być to sezon trudniejszy ze względu na zmiany i powrót starszego rocznika do młodzików.

Sezon zaczęliśmy od Krajowego Turnieju Młodzików w Warszawie 24.09.2012. Adam Szolc zajął drugie miejsce w grze pojedynczej, został pokonany przez starszego o rok kolegę z Łodzi Michała Kikosickiego, w grze podwójnej Adam ze swoim nowym partnerem deblowym na ten sezon Miłoszem Kaimem z Płocka zajęli 1 miejsce. Dorota Matysiak w grze podwójnej w parze z Olgą Mikszą zajęły 2 miejsce. Tak więc początek startów w sezonie 20012/ 2013 można uznać za udany.

Kolejny turniej wypadł pod koniec września w Suchedniowie, bardzo duży, międzynarodowy turniej przyciąga zawsze wielu zawodników z całej Polski jak i z zagranicy- Puchar Gór Świętokrzyskich.  Adam Szolc z Miłoszem Kaimem w grze podwójnej zajęli 3 miejsce.

16.10.2012 Odbył się turniej z cyklu Warsaw Open w kategorii Młodzików oraz Młodzików Młodszych, gdzie Szolc z Kaimem zajęli 1 miejsce, Adam również 1 miejsce w grze pojedynczej. Dorota Matysiak z Olgą Mikszą 3 miejsce.

W Młodzikach Młodszych 1 miejsce dla Michała Matysiaka w grze podwójnej gdzie grał w parze Miłoszem Miernikiem z Suchedniowa, 2 miejsce dla Mikołaja Jóźwiaka i Aleksandra Wyżykowskiego, 3 miejsce dla Dominika Telakowca i Mateusza Ziemły, oraz 2 miejsce dla Michała Matysiaka w grze pojedynczej, gdzie w finale po zaciętym 3 setowym pojedynku pokonał go partner deblowy Miłosz Miernik.

14.10.2012 Krajowy Turniej młodzików młodszych 1 miejsce dla Michała Matysiaka w grze pojedynczej oraz 3 miejsce w grze podwójnej dla Mikołaja Jóźwiaka i Aleksandra Wyżykowskiego.

Mazovia Junior Cup na stałe przeniesiona z marca na październik przyniosła dla zawodników Hubertusa brązowe medale.

W tegorocznej XII Mazovii wystąpiło ponad 330 zawodniczek i zawodników z 37 klubów krajowych oraz 3 zagranicznych (Białoruś, Litwa, Ukraina). Po tegorocznej zmianie kategorii wiekowych rozegrane zostały turnieje do lat  19, 17 , 15, 13 i 11.

W turnieju do lat 13:

3 miejsce w grze podwójnej Michał Matysiak wraz z Miłoszem Miernikiem z Suchedniowa

3 miejsce w grze mieszanej Ada Sobiecka wraz Oleksandrem Barvinskym z Ukrainy

W turnieju do lat 15:

3 miejsce w grze pojedynczej Adam Szolc

3 miejsce w grze podwójnej Dorota Matysiak wraz z Olgą Mikszą z Wesołej

Drużynowo na 39 klubów  startujących Hubertus  zajął 14 miejsce!

Konsultacja szkoleniowa z Trenerem Kadry Narodowej

Pod koniec października 5 zawodników Hubertusa wzięło udział w 2,5 godzinnej konsultacji szkoleniowej z trenerem Kadry Narodowej Kim Young Manem, a u jego boku bacznie asystowali trenerzy Dariusz Zięba i Jerzy Dołhan.

Celem konsultacji była ocena poziomu technicznego zawodników oraz wskazanie obszarów i środków do rozwoju.

Trener Kim był bardzo pozytywnie zaskoczony poziomem młodych zawodników i stwierdził, że widzi w nich następców naszych olimpijczyków.

10 listopada 2012 ponownie zawitaliśmy do Suchedniowa na Krajowy Turniej Młodzików Młodszych, gdzie kolejne sukcesy zanotowali zawodnicy Hubertusa

1 miejsce dla Michała Matysiaka w grze podwójnej

3 miejsce Michał w grze pojedynczej,

3 miejsce Aleksander Wyżykowski w grze pojedynczej,

Oraz 2 miejsce dla debla Mikołaj Jóźwiak i Aleksander Wyżykowski.

W połowie listopada ponowne sukcesy i worek medali dla Badmintonistów!

4 złota i 2 srebra w Łodzi

W sobotę 17 listopada rozegrano w Łodzi krajowy turniej młodzików i młodzików młodszych w badmintonie.

W poszczególnych kategoriach zawodnicy Hubertusa zdobyli:

Młodzicy

złoty medal w grze podwójnej chłopców Adam Szolc/ Miłosz Kaim

srebrny medal Adam Szolc gra pojedyncza

srebrny medal Dorota Matysiak/ Olga Miksza gra podwójna dziewcząt

Młodzicy Młodsi

złoto Michał Matysiak gra pojedyncza

złoto Michał Matysiak / Miłosz Miernik gra podwójna chłopców

złoto Ada Sobiecka/ Natalia Strzelczyk gra podwójna dziewcząt

W Krajowym Turnieju Młodzików Młodszych w Sochocinie, który odbył się w dniach 24-25 listopada 2012- Natalia Strzelczyk zajęła 3 miejsce w grze pojedynczej dziewcząt, Aleksander Wyżykowski również 3 miejsce w grze pojedynczej chłopców, 3 miejsce w grze podwójnej chłopców dla Dominika Telakowca z Mateuszem Ziemłą oraz 3 miejsce w grze podwójnej dziewcząt dla Natalią Strzelczyk wraz z Adą Sobiecką.

Piłka Nożna

Sukcesy sekcji piłki nożnej w roku 2012:

III miejsce w Piaseczyńskiej Lidze Piłki Nożnej sezon 2011/2012

II miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza miasta Raszyn luty 2012

II miejsce w Turnieju Piłkarskim Real Junior Cup kwiecień 2012

IV miejsce w X Memoriale Emanuela Koczyby w Piłce Nożnej Piaseczno 02.06.2012

III miejsce w turnieju Mini Euro w Piasecznie rocznik 2002

IV miejsce w Junior Liga na Sadybie rocznik 2004

Rok 2011

Sekcja piłki nożnej, zgodnie z ustaleniami z władzami Gminy Piaseczno, koncentruje się przede wszystkim na szkoleniu młodszych roczników. Starsze roczniki wyszkolonych w K.S. Hubertus zawodników przenoszą się do Klubów w Żabieńcu , Piasecznie i Jazgarzewie. Kluby te dysponują pełnowymiarowymi boiskami do piłki nożnej, a dla zawodników w wieku od 13 lat nie jest już problemem samodzielny dojazd na treningi. Bardzo istotne jest, że młodsze roczniki mają możliwość trenowania na miejscu, w Zalesiu, a poziom szkolenia w grupach prowadzonych przez Łukasza Matulkę i Michała Wielogórskiego jest wysoki, czego dowodzą wyniki meczów naszych piłkarzy z ich rówieśnikami z innych klubów.

Sekcje łucznicza, badmintonowa i gimnastyki artystycznej nieprzerwanie działają.
Monobajka skupia się na szkoleniu zawodników z młodszych roczników, ale również zorganizowany zostaje tradycyjny, ogólnopolski zlot monocyklistów Monomania. Ta impreza jest po części wsparta finansowo przez Starostwo Powiatowe. Dzięki temu mógł powstać lepszej niż dotychczas jakości tor do ćwiczeń monocyklowych.
Pierwsza połowa roku 2010 to dobry, stabilny okres w działaniu Klubu.
Niestety druga połowa tego roku przynosi podobnie jak w innych klubach sportowych na terenie Gminy Piaseczno, duże kłopoty finansowe.
W związku z ogólnie trudną sytuacją finansową Gminy władze wycofują się z wcześniej obiecanego dofinansowania Klubu. W związku z tym Zarząd zmuszony jest podjąć decyzję o zwiększeniu składek zawodników uczęszczających na zajęcia. Równocześnie intensyfikują się wysiłki Zarządu w kierunku pozyskania sponsorów i zapewnienia stabilności finansowej Klubu.

Rok 2010

Sekcja piłki nożnej, zgodnie z ustaleniami z władzami Gminy Piaseczno, koncentruje się przede wszystkim na szkoleniu młodszych roczników. Starsze roczniki wyszkolonych w K.S. Hubertus zawodników przenoszą się do Klubów w Żabieńcu , Piasecznie i Jazgarzewie. Kluby te dysponują pełnowymiarowymi boiskami do piłki nożnej, a dla zawodników w wieku od 13 lat nie jest już problemem samodzielny dojazd na treningi. Bardzo istotne jest, że młodsze roczniki mają możliwość trenowania na miejscu, w Zalesiu, a poziom szkolenia w grupach prowadzonych przez Łukasza Matulkę i Michała Wielogórskiego jest wysoki, czego dowodzą wyniki meczów naszych piłkarzy z ich rówieśnikami z innych klubów.

Sekcje łucznicza, badmintonowa i gimnastyki artystycznej nieprzerwanie działają.
Monobajka skupia się na szkoleniu zawodników z młodszych roczników, ale również zorganizowany zostaje tradycyjny, ogólnopolski zlot monocyklistów Monomania. Ta impreza jest po części wsparta finansowo przez Starostwo Powiatowe. Dzięki temu mógł powstać lepszej niż dotychczas jakości tor do ćwiczeń monocyklowych.
Pierwsza połowa roku 2010 to dobry, stabilny okres w działaniu Klubu.
Niestety druga połowa tego roku przynosi podobnie jak w innych klubach sportowych na terenie Gminy Piaseczno, duże kłopoty finansowe.
W związku z ogólnie trudną sytuacją finansową Gminy władze wycofują się z wcześniej obiecanego dofinansowania Klubu. W związku z tym Zarząd zmuszony jest podjąć decyzję o zwiększeniu składek zawodników uczęszczających na zajęcia. Równocześnie intensyfikują się wysiłki Zarządu w kierunku pozyskania sponsorów i zapewnienia stabilności finansowej Klubu.

Rok 2009

Klub zyskuje Dyrektora, którym zostaje Krzysztof Kłosowski. Ustanowienie tej funkcji stało się niezbędne w obliczu rozmiaru zadań związanych z wielosekcyjną strukturą Klubu, koniecznością koordynacji działań w zakresie kontaktów z Urzędem Gminy, GOSiRem, składaniem sprawozdań, sporządzaniem rozliczeń, współpracy z księgowością, ustalaniem grafiku zajęć sportowych, szczególnie na hali sportowej w okresie zimowym, kontaktów z trenerami, zawodnikami i ich rodzicami.

Tak jak w poprzednich latach sekcja piłkarska pod wodzą trenera Łukasza Matulki działa znakomicie. Zawodnicy biorą udział w turniejach i wyjeżdżają na letni obóz szkoleniowy. Do pracy trenerskiej włączają się młodzi trenerzy: Michał Wielogórski i Adam Stelmasiak.
Jakub Gabarkiewicz, nasz czołowy łucznik w roku 2009 zajmuje VI miejsce w Halowych Mistrzostwach Mazowsza, zaś w finale Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży jest III w klasyfikacji końcowej. W grudniu czterech zawodników Hubertusa wywalczyło punktowane miejsca w Halowych Zawodach Łuczniczych Turnieju Mikołajkowym.
W sekcji Monobajka dokonuje się zmiana pokoleniowa. Starsi zawodnicy ćwiczą amatorsko i biorą udział w Monomanii, a na treningi uczęszcza grupa zawodników w wieku około 10 lat.
Intensywna praca w sekcji badmintona zaczyna przynosić pierwsze owoce. Na turnieju Wilson Open 2009 w Sochocinie Adam Szolc zajmuje I miejsce w grze indywidualnej w kategorii wiekowej U-11, zaś Patrycja Borzęcka i Kacper Fryszczyn III miejsce w grze mieszanej w kategorii młodzików. Zawodnicy z naszej sekcji zostali również zakwalifikowani do Kadry Mazowsza i biorą udział w obozach kondycyjnych i zgrupowaniach.
Sekcja gimnastyki artystycznej nadal cieszy się popularnością wśród najmłodszych zawodniczek Klubu. W czerwcu, w ramach Jarmarku Hubertowskiego dziewczęta dają krótki pokaz swoich umiejętności.
Pod koniec roku 2008, dzięki usilnym zabiegom Zarządu Klubu udaje się we współpracy z kierownictwem Szkoły Podstawowej doprowadzić do powstania konstrukcji opuszczanych koszy w hali sportowej przy tejże Szkole. Nowa konstrukcja pozwala na efektywniejsze wykorzystanie powierzchni hali (mieszczą się w niej cztery korty do badmintona), zwiększa również bezpieczeństwo uczestników zajęć sportowych.

Rok 2008

Piłkarze K.S. Hubertus odnoszą spektakularne sukcesy: wygrywają turniej Hubertus Cup i wygrywają VI Memoriał Emanuela Koczyby rozgrywany w maju w GOSiR Piaseczno.

Na jesieni biorą udział w rozgrywkach tworzącej się Piaseczyńskiej Ligi Młodzieżowej.
W lipcu Monobajka organizuje zawody monocyklistów, w których oprócz czołówki krajowej startują również zawodnicy z Francji. Zalesiański zlot monocyklistów, który przyjął nazwę Monomania na stałe wejdzie do kalendarza polskich imprez monocyklowych.
Zawodnicy sekcji łuczniczej odnotowują pierwsze sukcesy w zawodach. W rozgrywanej na wiosnę Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży wystartowało trzech naszych zawodników, a Paweł Godlewski wywalczył srebrny medal w strzelaniu na 25 m i wysokie czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej. Na jesieni w turnieju okręgowym nasi zawodnicy zajęli drugie i czwarte miejsce.
Intensywnie trenujący zawodnicy i zawodniczki sekcji badmintonowej odnotowują pierwsze sukcesy w turniejach okręgowych.
Wciąż działa sekcja gimnastyki artystycznej i podejmowane są próby stworzenia sekcji szachowej.

Rok 2007

17 stycznia 2007 roku Klub Sportowy Hubertus został zarejestrowany jako niezależne Stowarzyszenie Kultury Fizycznej w ewidencji Starostwa Powiatowego w Piasecznie. Rejestracja Klubu jako niezależnego Stowarzyszenia była konieczna ze względu na dynamiczny rozwój Klubu i potrzebę prowadzenia własnej, niezależnej od SPZG księgowości, jak również ze względu na system rozliczeń dofinansowania z Gminy Piaseczno. Mimo wyjścia ze struktur Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego Klub Hubertus w dalszym ciągu ściśle współpracuje ze Stowarzyszeniem, między innymi przy organizacji dorocznych Jarmarków Hubertowskich, w czasie których zawsze rozgrywany jest turniej piłkarski Hubertus Cup.

W marcu 2007 powstała w Klubie sekcja łucznicza prowadzona przez trenera klasy mistrzowskiej Pawła Solińskiego. Do sekcji zgłosiło się około 20 zawodników i zawodniczek. Już po trzech miesiącach trzech naszych zawodników wzięło udział w mistrzostwach Warszawy, gdzie zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce.
Przez cały rok 2007 intensywnie rozwijała się sekcja jazdy akrobatycznej na monocyklu Monobajka. Zawodnicy wzięli udział w licznych pokazach, zlotach monocyklistów i programach telewizyjnych.
W ramach Jarmarku Hubertowskiego odbył się turniej piłkarski Hubertus Cup, gdzie nasi zawodnicy w mocno obsadzonym turnieju zajęli III miejsce. W rozgrywanym na hali sportowej w Zalesiu turnieju Mikołajkowy Hubertus Cup nasza drużyna zajęła I miejsce.
We wrześniu 2007 ruszyły zajęcia badmintonowe prowadzone przez znakomitą zawodniczkę Katarzynę Garbacką.
W ramach K.S. Hubertus zorganizowane zostały zajęcia gimnastyki artystycznej dla najmłodszych dziewcząt. Zajęcia prowadzi trenerka Dorota Walendzik.
Na wiosnę 2007 na terenie zarządzanym przez K.S.Hubertus pojawił się dzięki wysiłkom Zarządu i dzięki współpracy z firmą Dworek Polski drewniany domek klubowy. Klub zawarł umowę z firmą ochroniarską Skorpion, która zobowiązała się pomagać w pilnowaniu porządku na terenie w zamian za możliwość korzystania z domku klubowego jako bazy i miejsca rekreacji. Umowa ta nie bez problemów różnego rodzaju jest realizowana po dziś dzień. Domek klubowy służy również jako podręczny magazyn sprzętu sportowego, szczególnie dla sekcji piłkarskiej, łuczniczej i monocyklowej.

Rok 2006

Przez cały 2006 rok Klub Sportowy Hubertus rozwijał swoją działalność pod skrzydłami Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego.

Nasza drużyna piłkarska zaczęła brać udział w turniejach. Został zainaugurowany turniej Hubertus Cup, który od tej pory rokrocznie jest rozgrywany w czasie Jarmarku Hubertowskiego.

W ramach tegoż Jarmarku został rozegrany mecz koszykówki dziewcząt. Nasze koszykarki zmierzyły się z drużyną GOSiR. Bardzo obiecująca sekcja koszykówki istniała w naszym Klubie od kwietnia do września 2006. Niestety ze względu na brak wystarczającej ilości uczestniczek zajęć i problemy ze znalezieniem wolnego terminu na hali sportowej, zajęcia sekcji koszykówki musiały zostać zawieszone. Parę naszych zawodniczek przeszło do K.S. Piaseczno.
Na Jarmarku Hubertowskim 2006 zostało ogłoszone rozstrzygnięcie konkursu na logo Klubu.
Zwyciężył projekt Michała Eberta. Piękny znak klubowy z jeleniem w dynamicznym skoku wkrótce pojawi się na terenie obiektu klubowego dzięki współpracy Klubu z firmą Kotbury i z firmą Dworek Polski. Będzie również widoczny na legitymacjach klubowych i w dokumentach Klubu.
Na jesieni 2006 roku oprócz sekcji piłki nożnej w ramach Klubu zaczęła działać sekcja jazdy akrobatycznej na monocyklu. Sekcję tę prowadzi Paweł Szczyciński zarażając swoją pasją jazdy na monocyklu początkowo swoich rówieśników, a z biegiem czasu coraz młodszych mieszkańców Zalesia Górnego.
W październiku 2006 ukończone zostało boisko do piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy.

Rok 2005

Na wiosnę 2005 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego odbyło się zebranie, którego celem było powołanie do życia klubu sportowego w Zalesiu Górnym.

Na zebraniu podjęta została decyzja o utworzeniu klubu, jak również wybrani zostali członkowie zarządu przyszłego klubu. W pierwszym zarządzie znaleźli się: Stanisław Szczyciński, Piotr Wichowski, Łukasz Sobiecki, Teodor Sobczak, Piotr Szablewski i Krzysztof Szumowski.
W kwietniu 2005 została przeprowadzona ankieta wśród uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Wyniki ankiety pozwoliły ustalić proponowaną przez SPZG nazwę klubu: Hubertus. Nazwa nawiązuje do patrona naszej miejscowości, św. Huberta.
Ankieta pomogła też wyznaczyć przyszłe kierunki rozwoju Klubu. Przy 154 osobach zgłaszających chęć trenowania piłki nożnej zaskakująco dużo (111 osób) optowało za istnieniem w przyszłym Klubie sekcji łuczniczej. Koszykówka miała 108 zwolenników, siatkówka 81, tenis ziemny  71, tenis stołowy  38, badminton  36.
Już na jesieni 2005 z inicjatywy Zbigniewa Gondka, który wkrótce dołączył do Zarządu Klubu, uformowana została szkółka piłkarska. Głównym trenerem od początku istnienia sekcji piłkarskiej był Łukasz Matulka. Zajęcia prowadzone były początkowo na boisku na terenie osiedla Dom Rodzinny, później również na boisku szkolnym, zaś w okresie późnej jesieni przeniosły się do hali sportowej przy Szkole Podstawowej.
Na mocy Statutu Zarząd Klubu wykonuje pracę na rzecz Klubu społecznie. Już po paru miesiącach działania okazało się, że intensywność tej pracy jest tak duża, że czterech członków Zarządu złożyło rezygnacje. W Zarządzie pozostał tylko prezes i wiceprezes  Stanisław Szczyciński i Piotr Wichowski, do których dołączył twórca i opiekun szkółki piłkarskiej Zbigniew Gondek.
Oprócz zorganizowania zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży w Zalesiu Górnym, zadaniem Klubu stało się również zaprojektowanie, zagospodarowanie i sprawowanie opieki nad terenem położonym między ulicami Pionierów i Białej Brzozy. Na jesieni dzięki inicjatywie ówczesnego burmistrza, pana Andrzeja Swata powstało nowe ogrodzenie tego terenu. Od wiosny 2005 trwały również prace nad koncepcją budowy Ośrodka Sportowego z prawdziwego zdarzenia tam właśnie zlokalizowanego. Po licznych konsultacjach z przyszłymi użytkownikami obiektu i specjalistami od sportu z Gminy Piaseczno i firm zajmujących się budowaniem obiektów sportowych, został stworzony wstępny projekt budowy boisk i zaplecza klubowego. Projekt został umieszczony na stronie internetowej klubu (podstronie SPZG) do jak najszerszej konsultacji społecznej. Do końca roku 2005 projekt został profesjonalnie opracowany przez pracownię architektoniczną pana Wojciecha Kornatowskiego. Pracownia ta wygrała przetarg gminny na stworzenie projektu. Niestety wykonanie projektu nie zostało zwieńczone uzyskaniem pozwolenia na budowę. Pozwolenia tego, ze względu na braki w dokumentacji i inne przeszkody formalne, nie udało się uzyskać.
W międzyczasie działalność Klubu rozwinęła się w nowych kierunkach i musi powstać nowy projekt dostosowany do aktualnych potrzeb Klubu i społeczności Zalesia.